KONST / Litografier / Färglitografi 11743433
nr 1174 3433
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, ej numrerad, Färjan, motivet: 54x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:35:26
150 kr
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin